Rekrutacja już trwa!

Data: 30.05.2022 Kategoria: Informacje ogólne

510x320.png

Studia w Wałbrzychu na jednej z najlepszych uczelni w kraju!

W Wałbrzyskiej Filii kandydaci mogą rozpocząć studia na jednym z trzech kierunków studiów:

• Informatyka Techniczna (Wydział Informatyki i Telekomunikacji)
  • Mechanika i Budowa Maszyn (Wydział Mechaniczny)
  • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (Wydział Mechaniczny)

Kampus Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu składa się z

• 5 budynków,
  • blisko 30 sal wykładowych,
  • ponad 20 profesjonalnych sal laboratoryjnych.

Uczelnia dla studentów zapewnia również akademik na ponad 50 miejsc. Do dyspozycji mieszkańców jest pokój nauki i kreślarnia, funkcjonalna suszarnia, pralnia oraz kuchnia z jadalnią. Każdy pokój posiada łącze internetowe. Dom Studencki posiada salę TV oraz swój klub studencki „ABSURD”. Na terenie Filii Wałbrzych funkcjonuje również gastronomiczny klub studencki „ŻAK”.

Studenci mają też do dyspozycji;

• pracownię komputerową,
  • bibliotekę,
  • salę gimnastyczną,
  • boisko,
  • siłownię.

Studiowanie w Filii oznacza m.in. mniejsze grupy zajęciowe i łatwiejszy kontakt z wykładowcą, co podnosi komfort studiowania.

Wszystkie zajęcia w Wałbrzychu prowadzone są przez wykładowców z macierzystych wydziałów Politechniki Wrocławskiej, natomiast część zajęć laboratoryjnych studenci odbywają we Wrocławiu. Stąd proces dydaktyczny jest prowadzony na wysokim poziomie.

Obecnie w Filii w Wałbrzychu prowadzimy rekrutację na studia stacjonarne I stopnia, kończącej się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera.

W nowym roku akademickim 2022/2023 na kandydatów czeka 150 miejsc.

Jeśli interesujesz się programowaniem, projektowaniem i realizacją cyfrowych układów, systemów informatycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - to Informatyka Techniczna jest kierunkiem, który Cię zainteresuje. Kierunek zapewnia solidne podstawy potrzebne do podjęcia pracy w obszarach informatycznych oraz jest odpowiedzią lokalnego rynku pracy na specjalistów z zakresu przemysłowego zastosowania informatyki.

Jeśli interesujesz się zagadnieniami mechanicznymi w zakresie projektowania, konstrukcji i eksploatacji różnego rodzaju mechanizmów - to Mechanika i Budowa Maszyn jest kierunkiem, który Cię zainteresuje. Kierunek zapewnia solidne podstawy potrzebne do podjęcia pracy w obszarach konstruowania, wytwarzania maszyn i urządzeń oraz jest odpowiedzią lokalnego rynku pracy na specjalistów z zakresy mechaniki i budowy maszyn.

Jeśli chcesz połączyć nowoczesną wiedzę inżynierską z umiejętnościami menadżerskimi - to Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest kierunkiem, który Cię zainteresuje. Kierunek zapewnia solidne podstawy potrzebne do podjęcia pracy w obszarach logistyki, systemu zarządzania z jednoczesnym utrzymaniem ruchu produkcyjnego oraz jest odpowiedzą lokalnego rynku pracy na specjalistów z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji.

Studenci Wydziału Mechanicznego mają możliwość kontynuowania nauki w formie edukacji studiów przemiennych.

Studia przemienne mają charakter praktyczny, łączą jednocześnie zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Studenci są przygotowani teoretycznie, a poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcą mogą odnaleźć się w branży w praktyce.

Co bardzo ważne Filia w Wałbrzychu ściśle współpracuje z działającymi w regionie firmami również w zakresie staży, praktyk studenckich, zajęć praktycznych, realizacji prac dyplomowych oraz oczywiście w kontekście ich przyszłego zatrudnienia.

Przedsiębiorstwa, z którymi współpracujemy to m.in. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, NSK Steering Systems Europe ( Polska), Mando Corporation Poland, Faurecia Wałbrzych, Ronal Polska, Kopalnie Melafiru w czarnym Borze, Toyota Motor Manufacturing Poland czy Wagony Świdnica.

Dla aktywnych i ambitnych studentów proponujemy uczestnictwo w kołach naukowych:

• Studenckie Koło Naukowe Heavy Metal
  • Koło Naukowe Digitization and Projects (DAP)

Natomiast dla osób chcących mieć czynny wpływ na życie studenckie proponujemy członkowsko w Samorządzie Studenckim.

Gwarantujemy możliwość realizacji własnych pasji, dostęp do nowoczesnych laboratoriów, a po ukończeniu nauki szanse na znalezienie ciekawej pracy – to wszystko czeka na osoby, które zdecydują się na studia w Wałbrzychu.

REKRUTACJA TRWA

Wybierz studia na Politechnice Wrocławskiej!

„Przyszłość zaczyna się teraz”