Profil

Politechnika Wrocławska to dziś jedna z najlepszych uczelni w Polsce, a jeśli chodzi o nauki ścisłe i techniczne – uczelnia zapewniająca kształcenie na najwyższym poziomie.

Aktualnie w Wałbrzychu kształcimy studentów na studiach dziennych inżynierskich na kierunkach:
- informatyka techniczna
- zarządzanie i inżynieria produkcji

Zajęcia w Wałbrzychu odbywają się w ramach tych samych programów studiów, które obowiązują we Wrocławiu i prowadzone są przez wrocławskich nauczycieli akademickich. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, nasi absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na dowolnie wybranym kierunku studiów technicznych stopnia drugiego.

Kampus Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu składa się z pięciu budynków, sal wykładowych i laboratoryjnych (m.in. chemii, wytrzymałości materiałów, fizyki, materiałoznawstwa, elektroniki, elektrotechniki, metrologii). Do dyspozycji studentów przygotowano także pracownie komputerowe, bibliotekę (około 30 tys. woluminów), salę gimnastyczną, boiska, siłownię i salę telewizyjną, klub studencki, a w dwóch akademikach czeka na nich ponad 70 miejsc. Prężnie działa samorząd studencki i organizacje studenckie.