Branżowego Centrum Umiejętności w Wałbrzychu w dziedzinie Mechatroniki

Data: 25.04.2023 Kategoria: nauka / badania / innowacje

W dniu dzisiejszym władze Politechniki Wrocławskiej wzięły udział w konferencji prasowej w związku z wygranym konkursem przez Gminę Wałbrzych-miasta na prawach powiatu na prowadzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Wałbrzychu w dziedzinie Mechatroniki. Projekt będzie realizowany przy Zespole Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Huberta w Wałbrzychu we współpracy ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz Politechniką Wrocławską (Wydziały Mechatroniczne).
Do jego podstawowych zadań wchodzą:
• branżowe szkolenia dla uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli, wykładowców i przedstawicieli firm (certyfikowane przez daną branżę),
• łączenie edukacji z biznesem, transfer wiedzy i nowych technologii (w tym upowszechnianie transformacji ekologicznej i cyfrowej)
• doradztwo zawodowe oraz promocja zawodów.